021-22871888
مشاوره رایگان

تنها نمایندگی رسمی ااگ در ایران و ثبت شده در بروشور شرکت ااگ      نمایندگی آاگ

علت تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آاگ

 

ایرادات و عیب های ظرفشویی متعدد می باشد که یکی از این ایرادات ظرفشویی تخلیه نشدن آب می باشد . تشخیص این مشکل کار بسیار آسان است زیرا در ظرفشویی آب در قسمت آبگیر به واضح دیده می شود.

در این جا قبل انجام هرکاری در صورتی که این قطعه پس از پایان عملکرد دستگاه دکمه لغو عملکرد را فشار دهید برخی ماشین ظرفشویی ها در این صورت عملیات تخلیه را انجام میدهند.اگر با این کار مشکل تخلیه نشدن آب رفع نشد دلایل زیر را بررسی کرده و در صورت نیاز با نمایندگی آاگ تماس بگیرید.

دلایل تخلیه نشدن آب:

1-مسدود شدن فیلتر

از علت های اصلی تخلیه نشدن آب aeg بسته شدن فیلتر است. ابتدا سبد پایین تر ماشین ظرفشویی را خارج کنید . سپس فیلتر مرکزی آن را با چرخاندن آن به سمت چپ و بلندکردن، خارج کنید.

حالا فیلترها را خوب تمیز کنید. با آب گرم و صابون، هرگونه مواد غذایی که به فیلتر و یا سایر قطعات چسبیده است را بشویید. فیلتر مشبک بزرگتر اغلب با باقی مانده چربی و مواد غذایی مسدود می شود. برای رفع انسداد آن ، آب جوش را بر روی آن ریخته و سپس تمیز کنید.

2-بسته بودن لوله تخلیه :

هنگامی که ماشین ظرفشویی آاگ شما پس از اینکه فیلترها را پاک کردید باز هم تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ادامه داشت علت های دیگری نیز وجود دارد.لوله تخلیه ماشین ظرفشویی آاگ محل خوبی برای بررسی های بعدی می باشد .

این لوله در زیر سینک آشپزخانه شما متصل می باشد.ممکن است که قطعه بزرگی از مواد غذایی در این لوله ها باقی بماند اما آبی که از ماشین ظرفشویی تخلیه می شود امکان دارد چربی ها و باقی مانده مواد غذایی که در لوله ها جریان دارد را سرد و جامد کرده و به لوله سفت بچسبد و باعث بسته شدن لوله تخلیه میشود.

قبل از درآوردن شیلنگ، آن را فشار دهید تا ببینید که آیا می توانید جامدات داخل شلنگ را شکسته و از بین ببرد. سپس ماشین ظرفشویی را بر روی برنامه ای که داغ ترین درجه دمای آب را دارد اجرا کنید تا بقیه بقایا را بشوید و تمیز کند.

3-خرابی پمپ تخلیه :

اگر به نظر نرسد که  دلیل تخلیه نشدن آب  انسداد آب باشد پس خرابی پمپ تخلیه می تواند علت آن باشد.اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما خراب باشد خبر خوب این است که پمپ های ماشین ظرفشویی ارزان هستند و خبر بد این است که دسترسی به این پمپ ها ممکن است زمان بر باشد

در ماشین ظرفشویی ، پمپ های شستشو و تخلیه بر روی یک ماشین ظرفشویی در بعضی اوقات به مخزن متصل می شوند و همیشه در انتهای ماشین ظرفشویی قرار دارند . شما می توانید با بیرون آوردن پنل در زیر ماشین ظرفشویی به راحتی به پمپ دسترسی پیدا کنید .

وقتی که شما به قسمت زیر ماشین ظرفشویی دسترسی پیدا کردید پمپ تخلیه را میبینید و فقط با چند پیچ و یا قفل ساده به پایه متصل می شود.

4- بررسی بازوی پمپ تخلیه

بازوی تا آب را از طریق شیلنگ تخلیه از ماشین ظرفشویی آاگ تخلیه شود.بازورا حرکت دهید.بازوباد به راحتی حرکت کند.دو فنر متصل به بازوی پمپ تخلیه است چک کنید اگر آن ها آسیب دیده یا گم شده اند باید فنر جایگزین برای آن قرار دهید.

5- سلامت قطعه ی مغناطیسی پمپ تخلیه:

بازوی پمپ تخلیه توسط این قطعه کنترل میشود.

قطعه ی مغناطیسی پمپ تخلیه راچک کنید.بازوی پمپ تخلیه توسط این قطعه کنترل میشود.بازو توسط دو سیم به قطعه مغناطیسی متصل است ابتدا باید سیم ها را جدا کنید.سپس با دو سیم دیگر که به قطعه متصل میکنید و آن را به برق اتصال میدهید باید بدانید که مشکل از سیم ها است یا از قطعه مغناطیسی.

6-برد الکترونیکی :

این قطعه وظیفه فرستادن فرمان مراحل انجام عملیات کار به قطعات مختلف ظرفشویی را بر عهده دارد.در صورت وجود ایراد در برد الکترونیکی و خراب بودن آن، می تواند تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی باعث شود.

یکی دیگر قطعاتی که ممکن است باعث این ایراد در ظرفشویی شود خرابی شیر برقی است که مسئول آب ورودی به دستگاه است.پس باید این قطعه را نیز بررسی کنید.

البته در ماشین های ظرفشویی قدیمی می توان گفت که یک علت به وجود آمدن این مشکل پارگی و خارج شدن تسمه در پمپ است.

پس از انجام مرحله بررسی دلایل تخلیه نشدن آب دوباره همه ی قطعات را به شکل اول قرار دهید و ظرفشویی را با برنامه ای کوتاه مدت روشن کنید.درصورت خرابی مجدد با نمایندگی تعمیر ظرفشویی تماس بگیرید.

در صورتی که با انجام کارهای که در بالا گفته شد این علت هنوز پا بر جا بود ممکن است برد دستگاه و یا در مواقعی موتور دستگاه به مشکل برخورده باشد که در این صورت باید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی  آاگ تماس بگیرید.

شماره های تماس ما  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 می باشد

شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.

برچسب ها :
علت تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آاگ , دلایل تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی ااگ , تعمیر تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی AEG , رفع مشکل تخلیه نشدن آب ظرفشویی آاگ


علت تخلیه نشدن آ ب ظرفشویی آاگ


صنایع حرارتی کریمی با بیش از 20 سال فعالیت المنت میله ای | االمنت فشنگی | المنت کمربندی - شیلنگ حرارتی - کوره الکتریکی - ترموکوپل صنایع حرارتی ما , وارد کننده و توزیع کننده انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل صنعتی در ایران می باشد و سابقه درخشان 20ساله آن و تایید مشتریان می تواند بهترین سرمایه ما باشد. مدیریت محمد کریمی با توجه به سالها تجربه و تلاش افتخار همکاری در زمینه مشاوره , ساخت و طراحی انواع المنت های صنعتی و ترموکوپل با تولید کنندگان محترم صنایع نیرو گاه های برق , پتروشیمی , نفت , گاز , لاستیک و پلاستیک و سازندگان ماشین آلات اعم از اکسترودرهای تولید لوله و اکسترودرهای تولید ورق , خطوط تولید پروفیل های درب و پنجره , خطوط ظروف یکبار مصرف , ظروف بهداشتی , وکیوم فرمینگ , تولید نایلون , نایلکس , کیسه های پلاستیک , بسته بندی و فیلم شرنیگ را دارا می باشد.شیلنگ حرارتی با قیمت و کیفیت موجود نشبت به شیلنگ حرارتی های دیگر در بازار.


نمایندگی رسمی هایک ویژن قصد دارد یکی از محصولات خود را که خیلی خیلی در این شرایط و زمان مناسب برای مشتریان و خانه ها میباشد را معرفی کند با نصب این دوربین درصد ایمنی ساختمان افزایش یافته و از سرقت پیشگیری می شود. شما می توانید برای قسمت های مهم ساختمان خود دوربین مداربسته نصب نمایید.
بعنوان مثال شما می توانید برای قسمت های مشترک در آپارتمان مانند پارکینگ، آسانسور، پشت بام و راه پله ها دوربین مداربسته نصب کنید و دقت کنید که نقطه کوری باقی نماند و تمام قسمت های مهم آپارتمان در نظر گرفته شود. باید به این نکته توجه کنید که دوربین های پارکینگ حتما دارای قابلیت دید در شب باشند و کیفیت تصویر بالایی داشته باشند. دوربین مداربسته برای خانه هایک ویژن را میتوانید زیر قیمت بازار از هایک گلد تهیه کنید.


فروشگاه مزدا تمامی قطعات یدکی مزدا و لوازم یدکی مزدا،لوازم یدکی مزدا 3 قدیم و لوازم یدکی مزدا جدید و همچین لوازم یدکی مزدا 323 و لوازم یدکی مزدا 2 را با جنس و کیفیت اصلی به مشتریان خود با ضمانت بهترین قیمت عرضه میکند،لوازم یدکی مزدا اورجینال و اصلی و فابریکی را میتوانید در سایت فروشگاه مزدا تهیه کنید همچنین میتوانید لوازم یدکی مزدا خود را در کوتاهترین زمان درب منزل و یا تعمیرگاه توسط پیک تحویل بگیرید،برای مشتریان شهرستان هم امکان ارسال میباشد و 1 روزه لوازم یدکی مزدا خود را میتوانند تحویل بگیرند،فروشگاه مزدا ضمانت بهترین قیمت در بازار لوازم یدکی مزدا میباشد.

فروش اتصالات استنلس استیل در بورس لوله و اتصالات صنعتی و صنایع غذایی (پارس استیل) استنلس استیل از جنس فولاد ساخته می شود. فولاد در برابر حرارت و فشار با دوام بوده و دچار آسیب نمی شود. استنلس استیل دارای مزایای بسیاری می باشد و در انواع صنعت ها از جمله انتقال گاز و یا بخش پزشکی قابل استفاده است. اتصالات دنده استنلس استیل همان اتصالات استنلس ساده هستند ولی فرق آن در دنده ای بودن آن است که باعث محکم بودن و استحکام آن می شود. اتصالات فولاد مانند استنلس درز دار و استنلس بدون درز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد

لوازم تویوتا و لوازم یدکی تویوتا,اصلی ترین لوازم یدکی تویوتا با ضمانت بهترین قیمت,لوازم تویوتا,لوازم تویوتا اصلی تنها در سایت تویوتا ,قطعات یدکی تویوتا ، لوازم یدکی تویوتا ، یدکی تویوتا ، قطعات تویوتا ، لوازم تویوتا ، قطعات تویوتا اورجینال ، لوازم تویوتا اورجینال لوازم تویوتا را با اصالت و با ضمانت بهترین قیمت تهیه کنید - لوازم تویوتا را اضلی و اورجینال بخرید

مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

راهنمای خرید لباسشویی آاگ

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب