نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی آ ا گ

 وظیفه‌ی کنترل تمامی عملکردها توسط تایمر ماشین لباسشویی آ ا گ انجام می شود. سیم‌های زیادی به تایمر ماشین لباسشویی آ ا گ  متصل هستند و مدل‌های مختلف تایمر دارای مکانیسم داخلی پیچیده‌ای هستند. داخل تایمرماشین لباسشویی آ ا گ شفت قرار گرفته است که این شفت با چرخش و فعال و غیرفعال کردن کلیدهای مخصوص عملکرد موتور، پمپ و شیر برقی را کنترل می‌کند. این چرخش شفت توسط یک موتور تایمر انجام می‌شود. وقتی ماشین لباسشویی آ ا گ روشن می‌شود تایمر موتور با یک سرعت مشخص شروع به چرخش می‌کند. خود این موتور نیز توسط تایمر کنترل می‌شود.


جنس تایمر لباسشویی از پلاستیک می باشد که به یک شفت متصل است و اجرای دستورات آن بر اساس ارتباط مستقیم بین شفت و موتور تایمر لباسشویی می باشد که در نتیجه به شستن لباس ها می انجامد.

چندین علت برای خرابی و جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی آ ا گ وجود دارد:

1-سوییچ درب ماشین لباسشویی آ ا گ
در واقع سوپاپ درب برق را در تایمر و موتور به جریان در می آورد.در صورتی که در سوییچ برق جریان نداشته باشد سوپاپ خراب است و اگر برق در سوییچ جریان داشته باشد علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی آ ا گ خرابی سوییچ درب است.

2-موتور تایمر ماشین لباسشویی آ ا گ
موتور تایمر لباسشویی آ ا گ برای کنترل تمام مراحل چرخه لباسشویی و جلو بردن تایمر لباسشویی استفاده میشود.متشکل از سیم ها و مجموعه الکتریکی است که توسط یک گردان بادامکی عمل میکند و موجب جلو رفتن تایمر میشود .بنابراین برای پیدا کردن علت جلو نرفتن تایمر لباسشویی آ ا گ پس سه نکته را بررسی کنید:قطعات کنترل کننده موتور تایمر ، موتور تایمر و تایمر لباسشویی.

3-کنترل کننده سطح آب ماشین لباسشویی آ ا گ
کنترل کننده سطح آب در ماشین لباسشویی  آ ا گ برای کنترل باز و بسته شدن شیر ورودی آب لباسشویی تعبیه شده است همچنین این ویژگی زمانی که سطح آب به حد مناسبی میرسد فرمان تامین و جریان پیدا کردن برق موتور را صادر میکند.اگر لباسشویی آ ا گ  از آب پر شده باشد و تایمر لباسشویی حرکت نمیکند میتوان گفت علت جلو نرفتن تایمر لباسشویی آ ا گ  معیوب شدن کنترل کننده سطح آب است.

4-دستگیره برنامه لباسشویی آ ا گ
دستگیره برنامه لباسشویی  آ ا گ مستقیما به تایمر لباسشویی آ ا گ  متصل است و در جلو رفتن تایمر لباسشویی آ ا گ  تاثیر مستقیم دارد.شما با حرکت دادن دستگیره برنامه ها را تعیین میکنید که چه برنامه ای  در طول عملکرد لباسشویی  آ ا گ اجرا شود.با حرکت دادن آن و زدن دکمه استارت تایمر لباسشویی آ ا گ شروع به حرکت رو به جلو میکند.این دستگیره به طور معمول از پلاستیک ساخته شده است و با یک گیره فلزی که در آن قرار دار به شفت تایمر متصل می شود.
این دستگیره در معرض سایش است و ممکن است در اثر این سایش ارتباط آن با تایمر قطع گردد. علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی  آ ا گ می باشد.

5-خرابی سوئیچ درجه حرارت آب

سوئیچ درجه حرارت آب، گرمای آب وان ماشین لباسشویی را تنظیم و چرخه پر شدن را کنترل می‌کند. در صورتیکه دمای آب و چرخه پر شدن وان ماشین لباسشویی به درستی تنظیم و انجام نشوند، احتمالا هم سوئیچ درجه حرارت و دیگرعلت خرابی جلو نرفتن تایمردر ماشین لباسشویی آاگ می باشد.

برای برطرف کرن علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی آاگ حتما از تکنسین های کارآمد و مجرب استفاده کنید.


علت جلو نرفتن تایمر لباسشویی آاگ ممکن است از، تایمر یا موتور تایمر می تواند معیوب باشد . شما اتصالات تایمر را با مولتی متر می توانید بسنجید ولی نیاز به نقشه ی مدارها دارید تا بدانید کدام ترمینال را چک کنید .


تایمر ماشین لباسشویی  از قطعات مختلفی مانند شفت، چرخ دنده و سیم پیچی‌های مختلف تشکیل شده است.

در صورتی که هر یک از این قطعات در طول مدت زمان استفاده آسیب دیده باشند. یکی از دلایل جلو نرفتن تایمر لباسشویی آاگ در بالا را بررسی کنید زیرا این دلایل هست که دیگر دستگاه قادر به اجرای دستورات مد نظر نخواهد بود.


برای دریافت خدمات نمایندگی آاگ با ما تماس بگیرید.


تمام خدمات نمایندگی آاگ  ما در همان روز ارائه میشود با شماره های 33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558تماس بگیرید.

برای برطرف کردن علت جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی آاگ تکنسین های مجرب ما  در خدمت شما عزیزان هستند.شرکت آریان نماینده رسمی (AEG) با مدیریت آقای رازمیک شیرینیان و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات اصلی لباسشویی ،ظرف شویی  ،جاروبرقی ،یحچال فریزر و مایکرویو اعلام میدارد .شما هموطنان عزیز می توانید با شماره های ما تماس گرفته و نمایندگی آاگ در اسرع وقت خدمات را در اختیار شما قرار می دهد . سعی ما جلب راضایت شما عزیزان می باشد.

برچسب ها :
تایمر ماشین لباسشویی آ ا گ ,تایمر ماشین لباسشویی آ ی گ ,تایمر ماشین لباسشویی aeg , دلایل جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی آاگ


جلو نرفتن تایمر ماشین لباسشویی آ ا گ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب