نمایندگی رسمی ااگ و نمایندگی ااگ در تهران

021-22871888
مشاوره رایگان

نمایندگی رسمی ااگ در تهران که شامل تعمیر لباسشویی ااگ و خدمات پس از فروش ااگ میباشد      نمایندگی آاگ

نشتی گاز یخچال آاگ

عملکرد گاز یخچال آاگ :

 پشت یخچال های آاگ یک لوله کشی شبکه ای فلزی تعبیه شده که از کندانسور، رادیاتور، یخ ساز، اواپراتور، کمپرسور و سایر نقاط یخچال عبور می کنند. این لوله ها در مسیری قرار گرفته اند که گاز یخچال در آن وجود دارد. کمپرسور قطعه ای است که باعث حرکت گاز در این مسیر می شود. گاز یخچال آاگ در جا یخی یخچال تمامی سرمای خود را به مواد می دهد و خود گرم می شود و توسط کمپرسور مجددا به سمت گاز برد برگردانده می شود.

یخچال آاگ

در یخچال آاگ خنک شدن مواد و منجمد شدن غذاهای داخل این دستگاه نیز به همین سبب ایجاد می شود. جالب است بدانید که یخچال های قدیمی از گاز آمونیاک استفاده می کردند. این ماده سمی بوده و قابلیت انفجار دارد؛ اما در حال حاضر در یخچال ها از گاز فریون استفاده می شود ، زیرا خطری برای کاربران نداشته و سالم است نشت گاز یخچال آ ا گ مربوط به زمانی است که این گاز به هر دلیلی از لوله های انتقال دهنده به بیرون از دستگاه نشت پیدا می کند.

هنگامی که به صورت مداوم خنک نبودن فضای یخچال آاگ و خنک نگه نداشتن مواد غذایی در یخچال آاگ تکرار شد لازم است اختلال نشت گاز یخچال آ ا گ را بررسی کنید. در بعضی مواقع فرسودگی گاز، این ماده فشار خود را از دست داده ودیگر به خوبی عمل نمی کند. در هرحال نشت گاز یخچال آاگ وخالی بودن آن معمولا به دلیل وجود نشتی در مسیر لوله ها و یا کمپرسور این دستگاه است.

گاهی نیز پوسیدگی و ضرب خوردگی لوله ها باعث بروز این اختلال می شود.البته از تاثیر کیفیت پایین لوله ها هم نباید غافل شد. اگر لوله های پشت یخچال آهنی باشند، به دلیل نفوذ رطوبت بخصوص در قسمت های پایین لبه یخچال به راحتی دچار پوسیدگی می شوند.

اولین اقدام پیدا کردن  نشت گاز یخچال آاگ به 3 طریق صورت می گیرد


1-استفاده از کف صابون

اول ترین و ساده ترین راه نشت یابی، استفاده از کف صابون است. شما اتصالات یخچال را با کف صابون پوشش می دهید و در صورتی که حباب هایی را مشاهده نمودید، یعنی گاز این محل نشتی دارد. با این روش شما در منزل می توانید همانند نشت یابی برای شلنگ های بخاری گازی یا اجاق گاز انجام دهید و  دیگرنیاز به تخصص یا ماده خاصی ندارد به همین دلیل در زمان تعمیر یخچال و فریزر، این عمل را در منزل و بدون نیاز به انتقال به کارگاه می توان انجام داد.

2- استفاده از مشعل هالید

در این مشعل، گاز پروپان قرار گرفته است و یک محفظه اختلاط دارد. زمانی که هوا وارد این محفظه شود اگر مواد فریونی (ماده موجود در گاز سرماساز) داخل هوا باشد سبب می شود که شعله سبز شود ولی اگر این ماده در هوا نباشد، شعله آبی بوده و دودی ایجاد نمی شود. لذا برای نشت گازیخچال آاگ لوله های یخچال و فریزر، ابتدا شعله را روشن نموده و لوله مکنده هوا را در اطراف اتصالات یخچال و فریزر می گیرند. اگر رنگ شعله سبز شد، یعنی نشتی وجود دارد.

3-استفاده از نشت یاب های الکترونیکی

این روش نیز بسیار ساده است و بر اساس جریان برق فعالیت دارد. در این دستگاه، سنسورهای حساس به فریون قرار گرفته است. زمانی که دستگاه روشن می شود، صدای بوق بسیار ضعیف شنیده می شود که اگر فریون در محیط باشد، این صدا بلندتر و سریع تر می گردد. لذا اگر در اطراف اتصالات نشت گاز یخچال آاگ وجود داشته باشد، با صدای بوق به شما اطلاع خواهد دارد.تمیز کاری اشتباه یخچال

از شایع ترین علت های نشتی گاز یخچال ااگ تمیز کاری یا برفک زدایی به روش اشتباه است. لوله های سرد کننده یا همان اواپراتور و یا در مدل های قدیمی تر صفحه تریزون داخل یخچال و فریزر نصب شده اند که شاید با مرور زمان و جذب رطوبت محیط و مواد غذایی مقداری برف می زند دیده شده که بعضی از مشتریان به خار جداکردن برفک و تمیز کردن یخچال از چاقو یا وسایل تیز دیگر استفاده کرده اند و باعث سوراخ شدن صفحه خنک کننده شده اند .


نکته مهم قبل از گازگیری: 

اطمینان از عدم وجود نشتی گاز یخچال آاگ در لوله ها و اتصالاتی از یخچال و فریزر است که قرار است گاز از داخل آن ها عبور نماید. زیرا در صورت وجود نشتی، گاز ورودی مجددا خارج گشته و همین امر سبب می گردد که شارژ گاز یخچال عملا بی فایده باشد.


مزایای تشخیص نشت گازیخچال آاگ با فلورسنت :

-منبع دقیق هر نشت را به سرعت پیدا کنید

-نشت ها با فاصله کم نیز قابل ردیابی هستند

-به راحتی در نشت های بسیار کوچک ، چندگانه و متناوب یافت می شود

-تکنسین ها می توانند هنگام خاموش یا کار کردن سیستم ، به دنبال نشتی باشند

-پس از اتمام تعمیرات ، بررسی مجدد سیستم آسان است

-تکنسین ها با اطمینان می توانند قسمتهای متحرک را جستجو کنند

-این روش هزینه های قراردادهای خدمات نگهداری پروژه های بزرگ و تعمیر یخچال و کولر گازی را کاهش می دهد


شرکت آریان نماینده رسمی (AEG ) با مدیریت آقای (رازمیک شیرینیان ) و آقای فرهاد دژمخو آمادگی خود را برای تعمیرات و تامین قطعات لباسشویی ، ظرف شویی،ساید بای ساید، جاروبرقی ،یخجال فریزر و مایکروویو اعلام میدارد . برای همین با شماره های ما تماس بگیرید.همکاران ما همه وقت در خدمات شما هستند.


اگر گاز یخچال آاگ شما به هر دلیلی مشکل دارد و به سرویس نیاز دارد، یا اینکه میخواهید نشتی گاز یخچال آاگ را بر طرف کنید. شارژ گاز آن توسط  تکنسین متخصص انجام می شود .

میتوانید با دفتر خدمات تعمیر و سرویس یخچال آاگ  33523283 - 33523294 - 33522127 - 33522558 تماس بگیرید تا همکاران ما در کمترین زمان با مناسب ترین قیمت سفارش تعمیرات یخچال شما را انجام دهند.

 

 

برچسب ها :
هزینه عیب یابی نشت گاز یخچال aeg ,بهترین روش نشت یابی یخچال آا گ ,تشخیص نشتی گاز یخچال آ ی گ ,نشت گاز یخچال آاگ , عیب یابی نشت گاز یخچال آ ی گ, علت نشت گاز یخچال AEG


نشتی گاز یخچال آاگ


مقالات دیگر

راهنمای خرید لباسشویی

راهنمای خرید لباسشویی

در هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید: محصولات (AEG) به دو صورت در بازار عرضه می­شود (توکار و مبله)..

ادامه مطلب
استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

استفاده بهینه از ماشین لباسشویی

1- این دستگاه فقط جهت مصارف خانگی است. 2- همیشه به برچسب­ های روی لباس در موقع شستشو توجه داشته باشید. 3- ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید. 4- لباس­­های رنگی خود را از سایر لباس­ها جدا کنید.

ادامه مطلب
راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی آاگ راهنمای تکمیلی استفاده از ماشین لباسشویی آ ی گ نحوه استفاده از ماشین لباسشویی AEG

ادامه مطلب